TP-Link TL-WA1201 AC1200 Wireless Access Point
1.275,23 Skr
(inkl. moms)
Vejl. udsalgspris 1.275,23 Skr (inkl. moms)
Ingen bedømmelse
Vægt: 0,5 kg.
Lagerstatus: På lager
stk.
Mere info:
  • AC1200 Dual-Band Wi-Fi – 867 Mbps at 5 GHz and 300 Mbps at 2.4 GHz band.
  • Flexible Deployment – Supports Passive PoE to carry electrical power and data simultaneously.
  • Captive Portal – Offers a designed portal page for heightened security and marketing.
HARDWARE FEATURES
Interface    1× 10/100/1000 Mbps Ethernet Port
(Supports Passive PoE)
Button    Power On/Off Button, WPS Button, Reset Button
External Power Supply    12V/1.5A
Wireless Standards    IEEE802.11b/g/n 2.4 GHz, IEEE 802.11ac/n/a 5 GHz
Dimensions ( W x D x H )    8.9 × 5.7 × 1.5 in
(225×145.5×37 mm)
Antenna Type    4 Fixed High Performance Antennas
WIRELESS FEATURES
Frequency    2.4 GHz and 5 GHz
Signal Rate    867 Mbps at 5 GHz, 300 Mbps at 2.4 GHz
Reception Sensitivity    5 GHz:
11a 6 Mbps: -95 dBm, 11a 54 Mbps: -81 dBm
11ac VHT20(MCS0): -94 dBm, 11ac VHT20(MCS8): -71 dBm
11n HT40(MCS0): -91 dBm, 11n HT40(MCS7): -71 dBm
11ac VHT80(MCS0): -88 dBm, 11ac VHT80(MCS9): -63 dBm
2.4 GHz:
11g 54Mbps: -78 dBm
11n HT20(MCS0): -92 dBm, 11n HT20(MCS7): -74 dBm
11n HT40(MCS0): -88 dBm, 11n HT40(MCS7): -72 dBm
Transmit Power    < 30dBm
Wireless Modes    Access Point, Range Extender, Client, Multi-SSID
Wireless Security    64/128-bit WEP, WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA-PSK2 encryptions
DHCP    Server, DHCP Client List
Quality of Service    WMM
Advanced Functions    Captive Portal
OTHERS
Certification    CE, FCC, RoHS
Package Contents    Wireless Access Point TL-WA1201
Power Adapter
RJ45 Ethernet Cable
Quick Installation Guide
PoE Power Injector
Environment    Operating Temperature: 0°C ~ 40°C(32°F ~ 104°F)
Storage Temperature: -40°C ~ 70°C (-40°F ~ 158°F)
Operating Humidity: 10%~90% non-condensing
Storage Humidity: 5%~90% non-condensing